Podrobnější novinky sledujte na našich facebookových stránkách!

www.facebook.com/vistamodel


O NAŠICH MINI MODELECH
Sběratelská kolekce mini modelů - třetí rozměr do Vaší sbírky!

mini modely v polickach

Popis modelů: Miniaturní sběratelské modely v plastových krabičkách o vnějších rozměrech 42x32x28 mm. V podstatě se jedná o modely podobné těm laserem gravírovaným do skleněných krystalů, ale oproti nim jsou tyto cenově mnohem příznivější, lehčí, s reálným odlitkem uvnitř ze sádry či resinu. Tyto výhody dávají možnost vytvořit rozsáhlou kolekci modelů, neomezující se jen na pár nejznámějších památek.

Modely se vejdou třeba i do kapsy u oblečení, takže se jedná o ideální turistický suvenýr. Baleno v plastovém ZIP sáčku. Kolekce je číslovaná a stále se rozrůstá o další modely. Zespoda je na krabičce nalepen štítek se základními informacemi o objektu (GPS lokace, umístění na mapce republiky, webové stránky památky či obce). Modely prodávané v místě památky nebo blízkém infocentru mají vždy žlutě zbarvené popisy.

Z technologického hlediska jde o současnou špičku v oblasti 3d tisku (DLP technologie, síla vrstvy 0,025mm) a unikátní, vlastními silami vyvinutý systém výroby odlitků (vakuum se zde využívá velmi specifickým způsobem). Softwarová modelace se provádí velmi detailně, vykreslují se detaily již od cca 0,1mm se snahou o realistické zpracování. Velikostně jsou modely vždy uzpůsobeny vhodnému umístění v krabičce, takže nemají jednotné měřítko. Pro modely vyrábíme originální dřevěné stojánky, sestavitelné v poličky.

Kategorie modelů/mapka ČR s modely (žlutě vyznačené znamenají prodej přímo v místě, bíle vyznačené pouze na našem e-shopu):

Jak tyto modely vznikly: Naše firma vznikla v roce 2012, nejprve jsme vyráběli suvenýry v trochu jiné podobě, potom stavebnice pro modeláře MAYESTO. V roce 2013 došlo k přejmenování na VISTA Model. Koncem roku 2015 se mini-modely dostaly do finální dnešní podoby, zúročili jsme přitom dovednosti získané při výrobě stavebnic pro modeláře i výrobou expozičních modelů. Miniatury tedy nejsou ani tak uměleckým dílem jako bývají například výrobky z keramiky, jako spíš precizní modelářskou prací při výrobě master-modelu a produkcí co nejdokonalejších odlitků.

ZjE1Nm