O NAŠICH MINI MODELECH
Sběratelská kolekce mini modelů - třetí rozměr do Vaší sbírky!

Popis modelů: Miniaturní sběratelské modely v plastových krabičkách o vnějších rozměrech 42x32x28 mm. Způsob výroby dává možnost vytvořit rozsáhlou kolekci modelů, neomezující se jen na několik nejznámějších památek.

Modely se vejdou třeba i do kapsy u oblečení, takže se jedná o ideální turistický suvenýr. Baleno v plastovém ZIP sáčku. Kolekce je číslovaná a stále se rozrůstá o další modely. Zespoda je na krabičce nalepen štítek se základními informacemi o objektu. Modely prodávané v místě památky nebo blízkém infocentru mají vždy žlutě zbarvené popisy.

Z technologického hlediska jde o detailní 3D tisk masteru (DLP technologie) a výrobu sádrových odlitků specifickým způsobem, některé modely se vyrábí přímo na 3D-printeru. Softwarová modelace se provádí velmi detailně, se snahou o realistické zpracování předlohy. Velikostně jsou modely uzpůsobeny vhodnému umístění v krabičce, takže nemají jednotné měřítko. Pro modely vyrábíme originální dřevěné stojánky, sestavitelné v poličky.

Seznam vydaných modelů - odkaz na tabulku

Mapka ČR s modely 12/2023 (žlutě - prodej přímo v místě; bíle - pouze na našem eshopu):

Jak naše mini modely vznikaly: Někdy v roce 2012 první výroba mini modelů (v trochu jiné podobě), potom stavebnice pro modeláře MAYESTO. V roce 2013 přejmenování na VISTA Model, průběžně různé věci pro modeláře, expoziční modely a další verze menších modelů (stále to nebylo ono). Koncem roku 2015 se mini modely dostaly do dnešní podoby (konečně odladěná verze :), s drobným vylepšením polepů v roce 2020.

Vytvořeno systémem www.webareal.cz

MDllNz